Gyerek kéz mohát simogat“Gyakran megfeledkezünk arról, hogy a természet részei vagyunk. A természet nem egy tőlünk függetlenül létező dolog. Így tehát ha azt mondjuk elveszítettük a természettel a kapcsolatunkat, valójában az önmagunkkal való kapcsolat szakadt meg.”

Andy Goldsworthy

(Ha nem ismered a férfit, akitől az idézet származik, keress rá a nevére. Elképesztő szobrokat alkot a természetben, a természetből vett anyagokból.)

Ha most tudsz meditálni az erdőben, akkor Te már nagyon profi vagy! 😀 Legalábbis nálunk elképesztően sok a szúnyog. A szúnyogriasztó kb. egy percig távol is tartja őket. A legjobb módszer, ha nem állunk meg. 😀 Azért írok egy kalandot, hátha felétek jobb a helyzet, vagy Ti jobban bírjátok a szúnyogokat. Esetleg lehet próbálkozni a napon egy kellemes tóparton, hátha…

Egy 10-es skálán Te mennyire érzed magad közel a természethez? 1-es a legkevésbé és 10-es, ha egy vagy vele.

Én egyre közelebb érzem magam hozzá, most olyan 6-osnak érzem. Nagyon sokat segített nekem a közeledésben A fák titkos élete című könyv és az, hogy rengeteg időt töltök az erdőben. Az ott töltött idő néha csak annyiból áll, hogy hazasétálok a buszról, de olyankor is mindig megszólít valami, meg tudok figyelni egy-egy részletet. Máskor hosszan tudok az erdőben idézni. Egyedül is szeretek kiülni és csak meditálni, elcsendesedni. Olyan mély békét lehet ott megélni, amit máshol még nem sikerült. Emellett még nem volt olyan problémám, amire ne jött volna megoldási ötlet, amikor a természetben kerestem azt. Ugyanezt jelzik vissza azok is, akik sétáló coachingra jönnek. Már az segít, hogy a természetben vagyunk. A többi, a ráadás. ☺️

Ezért arra biztatlak, próbálj minél természetesebb környezetet teremteni számodra, számotokra. Ehhez nem kell feltétlenül az erdő szélére költözni. Gondold át, mi az, amit természetesre tudsz cserélni az otthonotokban, a hétköznapokban használt tárgyak közül. Sőt, ha lassulni is szeretnél, a természetes anyagokból készíts, vagy készítsetek a családtagokkal közösen használati tárgyakat.

Megkönnyíti a közeledést az is, ha minél inkább megismered a természetet, olvasol a témában, vagy ismeretterjesztő filmeket nézel. David Attenborough filmjei például csodálatosak. De a Tölgy című film képi és zenei világa is elképesztő. Na de már jó messzire kanyarodtam (bár ezek legalább szúnyoginvázió esetén is használható tippek 😉).

Nézzük a feladatot a hétvégére:

Ha egyedül mész:

Amikor megérkezel az erdőbe, vagy a tópartra, végy néhány mély lélegzetet! Keress egy helyet, ahol kényelmesen leülhetsz, megpihenhetsz. (Ha lehet, ne legyenek túl sokan körülötted, hogy nyugodtan figyelhess befelé.)

Képzeld el, hogy része vagy a természetnek!

  • Figyelj a légzésedre, a levegő éppen úgy árad benned, mint körülötted.
  • A Nap melege Téged is átmelegít, az energiája Rád is hatással van.
  • A víz keringése nélkül Te sem tudnál élni.
  • Mi az, ami még megszólít? Mi vonzza a figyelmed?
  • Érezd, hogy a természet része vagy!
  • Tölts így el néhány percet!
  • Ha közben zavaró gondolatok, érzések jönnek fel, fogadd el azokat és hagyd továbbmenni.

Milyen érzés eggyé válni a természettel?

Hogyan tudnál ennek több teret adni a hétköznapok során?

Ha családdal mész:

Keressetek egy jó kiránduló helyet, ahol kicsit időzhettek, nem kell továbbsietni.

Figyeljétek meg, mi esik jól (piciket elég megfigyelni, mi köti le őket):

  • puha mohát simogatni?
  • madarakat hallgatni?
  • fák mozgását nézni, utánozni?
  • a földet simogatni, gyurmázni?

Hagyjatok időt a játékra, az élvezetre! Csak éljétek meg a közelséget és találjátok ki, mi az, amit ebből be tudtok építeni a mindennapokba! Hidd el, ez bőven elég ahhoz, hogy közelebb kerüljetek a természethez, önmagatokhoz!

 

Várlak vissza jövő pénteken! ☺️ Addig is szép napokat! Ha pedig szeretnéd még inkább mélyíteni a kapcsolatod önmagaddal és a természettel, jelentkezz be sétáló coachingra: https://calendly.com/

fedezdfelmagad/60min?month=2024-07

Itt pedig a hírlevélre tudsz feliratkozni és akkor egyenesen a postaládádba (esetleg a promóciók közé) kapod a következő heti feladatot, kalandot: