Szia!
Voltatok kincset keresni az erdőben? Nagyon örülnék, ha megmutatnád nekem is, mit találtatok.
Most pedig térjünk rá a mai témánkra: ez pedig az elengedés. Sok mindent el lehet engedni, ma egy rossz szokásra fogunk koncentrálni. Ugye Neked is van olyanod?
Nem kell emiatt elítélned magad. Vagy valamiért hasznos volt régen, vagy csak nem volt jobb eszközöd, így ragadt meg egy rossz szokás. Ez mindenkivel előfordul. 🙂 A lényeg, hogy megváltoztassuk azt, ami már nem szolgál, sőt, rosszabb esetben akadályoz is minket.
Nézzük a mai kalandot, aminek a célja:
- elengedj egy olyan szokást, ami gátol
- találj egyet, ami előrevisz
- élvezd az természetet
- bátran beszélj a változásról, ne címkézz valamit jónak, vagy rossznak, lásd, hogy folyamatosan fejlődünk és ez így van jól
1. Helyszín: forrás, patak, vagy folyó mellé menj
2. Szereplők:
- ha elmélyülni szeretnél, legjobb most egyedül menni
- mehetnek gyerekek és felnőttek egyaránt, akkor játékosabb, beszélgetősebb kaland lesz
- mindkét megoldás tökéletes
3. A folyamat, ha egyedül mész:
- Először csak lélegezz mélyeket és csodáld meg azt, ami körülvesz! Figyeld meg a környezeted.
- Kezdj el önmagadra figyelni. Mi az a szokás, amit szeretnél elengedni?
- Ha még nem tudod, akkor gondolj a céljaidra és arra, vajon milyen szokásod akadályoz abban, hogy elérd azokat. Nem kell nagy dolgokra gondolni. Ha például türelmesebb szeretnél lenni, de rendszeresen szidod az autósok nagy részét a dugóban, akkor ez például egy olyan szokás, amitől jó lehet megszabadulni.
- Amikor megvan, mitől szabadulnál meg, keress valamit, ami szimbolizálja azt számodra. Lehet ez egy kavics, egy levél, egy ág….
- Amit találtál, azt engedd, hogy elvigye a víz.
- Képzeld el, milyen az életed nélküle! Jó részletesen! Ha maradunk az autós példánál, akkor kigondolhatod, hogy mit teszel a szidás helyett: mivel vezeted le a feszültséget helyette, egyáltalán miért válsz feszültté akkor? Segít, ha előbb elindulsz, másik útvonalon mész, kapcsolsz zenét…?
- Hazafelé csak figyeld a környezeted, a tájat, hátha ad valami jó ötletet, amire lecserélheted a régi szokásodat! 🙂
- Találj valamit, ami az új szokásra emlékeztet. Azt vidd haza, fotózd le. Tedd ki jól látható helyre, vagy legyen a telefonodon a háttérképed. A lényeg, hogy emlékeztessen arra, mit szeretnél csinálni.
4. A folyamat, ha családdal, barátokkal mész.
- Beszéljétek meg, hogy ki, mit szeretne megváltoztatni, elengedni. Bár nagy lehet a kísértés, hogy ötletek adj, de ne tedd. Ha megkérnek rá, inkább csak kérdezd meg, mikor érezte azt, hogy elszúrt valamit? Tett-e akkor olyat, amit gyakran megtesz és jó lenne, másképp cselekedni?
- Ha pici gyerekről van szó, akkor elég, ha élvezetesen úsztat. Te elmondhatod az ő nyelvén, hogy miért küldesz el valamit a vízzel.
- Amikor megvan, mit engednétek el, keressétek meg, mi szimbolizálja azt számotokra és engedjétek el.
- Beszéljetek róla, milyenné váltok az elengedett szokás nélkül. Arra figyeljetek, hogy mindenki beszélhessen és senkit ne minősítsetek. Bőven elég, ha csak meghallgatjátok egymást.
- Keressetek az úton hazafelé ötleteket, amikkel helyettesítitek a korábbi, elengedett szokást. Sokkal könnyebb egy új, jó dolgot bevezetni, mint csak elengedni valamit.
- Az új szokásra emlékeztető tárgyakat is gyűjthettek, vihettek haza. Sőt, ezekkel alkothattok, mesélhettek, játszahattok. Így még tovább emlékeztetnek a kívánt változásra.
Az új szokások kialakítása időbe telhet, gyakorlást igényelhet. Légy türelmes Önmagaddal és ha társakkal haladsz ezen az úton, akkor velük is! A lényeg a haladás.
Jövő pénteken megyünk tovább. A szó minden értelmében. 😉
Gyere vissza akkor, vagy iratkozz fel a hírlevélre, és minden új játékot emailben is megkapsz!
Hagyj üzenetet